page.php

Kõrkjate ja saviga putukamaja kiletiivalistele

48.90 €

57.50 €

Sina säästad: 8.60 €! (14.96%)

Loading Uuendan korvi...

Kõrkjate ja saviga putukamaja kiletiivalistele

Keraamilise korpuse sisse kõrkjate ja saviga ehitatud putukate maja.

Enamik kiletiivalisi nagu metsikud mesilased, liivaherilased ja tavalised herilased, kes elavad õõnsustes ja aukudes ei tee oma pesaauke ise. Selle asemel kasutavad nad teatud tüüpi põrnikate poolt tehtud käike kuhu ehitavad oma pesad.

Kuna kiletiivalised kontrollivad kahjurite arvu aias on nendel väga suur ökoloogiline, põllumajanduslik ja ka majanduslik tähtsus. Lisaks sellele on nad peamised taimede tolmutajad ja tagavad sellega loodusliku tasakaalu taimede ja putukate vahel.

Peab meeles pidama, et ilma tolmeldajate putukateta ei saaks ka inimesed kasvatada ühtegi kultuurvilja, millest me kõik sõltume. Ilma mesilasteta poleks ei põllumajandus ega karjakasvatus lihtsalt võimalikud.

Kuna suur osa meie loodusmaastikust on muudetud kultuurmaastikuks, siis ei ole seal enam piisavalt looduslikke pesakohti. Seega on meie võimalus ja tegelikult ka kohustus metsikute mesilaste ja teiste kiletiivaliste ees pakkuda neile sobivaid pesakohti.

 

See puitbetoonist mudel tagab putukatele suurepärase siseatmosfääri ja on samas hingava seinaga. Põletatud savist keskosa akumuleerib päikese soojust ja hoiab jahedatel öödel paremat sisekliimat, mis on paljudele liikidele väga oluline.

Kõrkjad on kogutud looduslikult puhastest kasvukohtadest, kus ei ole kunagi kasutatud mingeid putuka ega taimemürke. Tihe struktuur hoiab sisekliima stabiilsena ja sobib seega kiletiivalistele turvaliseks pesakoloonia rajamiseks. See pesakoloonia asustatakse kiiresti erinevate kiletiivalise liikide poolt.

Komplektis koos galvaniseeritud riputusaasaga.

Mõõdud: 21,5x 30x 12 cm

Kaal: ca 7,6 kg

 

Sarnased tooted

Kampaania hinnad paljudele kasvuhoone mudelitele

Kiired võidavad. Vali omale eluaegne kasvuhoone välja. Kui küsimusi tekib aitame Sind meelsasti nõu ja jõuga. Soovitud kasvuhoone toome Sulle koju kätte üle Eesti, kasvõi Vormsi saarele.