page.php

Kiletiivaliste majad

Kiletiivaliste majad

Enamik kiletiivalisi nagu metsikud mesilased, liivaherilased ja tavalised herilased, kes elavad õõnsustes ja aukudes ei tee oma pesaauke ise. Selle asemel kasutavad nad teatud tüüpi põrnikate poolt tehtud käike kuhu ehitavad oma pesad.

Kuna kiletiivalised kontrollivad kahjurite arvu aias on nendel väga suur ökoloogiline, põllumajanduslik ja ka majanduslik tähtsus. Lisaks sellele on nad peamised taimede tolmutajad ja tagavad sellega loodusliku tasakaalu taimede ja putukate vahel.

Peab meeles pidama, et ilma tolmeldajate putukateta ei saaks ka inimesed kasvatada ühtegi kultuurvilja, millest me kõik sõltume. Ilma mesilasteta poleks ei põllumajandus ega karjakasvatus lihtsalt võimalikud.

Kuna suur osa meie loodusmaastikust on muudetud kultuurmaastikuks, siis ei ole seal enam piisavalt looduslikke pesakohti. Seega on meie võimalus ja tegelikult ka kohustus metsikute mesilaste ja teiste kiletiivaliste ees pakkuda neile sobivaid pesakohti.

Allpool on toodud erineva ehitusega pesakolooniad, mis sobivad erinevatele kiletiivaliste liikidele. Eri asukohas eelistavad kiletiivalised erineivaid pesakolooniaid, seega on soovitav aeda, marjaaeda või põllule panna üles korraga eri ehitusega mudeleid. Järgnevatel aastatel saab lisada juurde neid mudeleid, mida on kõige rohkem asustatud.

Nii saad anda oma väikese aga olulise panuse eluslooduse toetamiseks ja samuti tagada, et Sinu aias oleks nii marjapõõsastel, maasikatel kui õunapuudel alati maksimaalselt vilju küljes.

Täname Sind selle eest!


Kampaania hinnad paljudele kasvuhoone mudelitele

Kiired võidavad. Vali omale eluaegne kasvuhoone välja. Kui küsimusi tekib aitame Sind meelsasti nõu ja jõuga. Soovitud kasvuhoone toome Sulle koju kätte üle Eesti, kasvõi Vormsi saarele.