page.php

Herilase pesakastid

Herilase pesakastid

Paljudes Euroopa riikides nagu näiteks Saksamaal ja Austrias on herilased väga range looduskaitse all. On teaduslikult tõestatud, et herilased ründavad või nõelavad inimest ainult absoluutselt enesekaitse olukorras. See tähendab, et kui neid jälitada ja pesa läheduses taga ajada. Herilase nõelamine ei ole meile ohtlikum kui tavalise mesilase torge küll aga tervisele kasulik.

Herilased toituvad õietolmust, viljadest ja puumahlast kuid oma vastseid toidavad nad ainult putukatega nagu kärbsed, parmud ja teised. Seetõttu on nad putukate loodusliku tasakaalu hoidmisel nii niidul, aias kui metsas väga olulised tegeleased. Kui herilasi peaks oluliselt vähemaks jääma saab tasakaal kiiresti häiritud ja see toob omakorda kaasa paljude kahjurputukate plahvatusliku levimise, mis kahjustab nii aedu kui metsamajandust.

Kas teadsid, et üks herilaste koloonia toidab oma vastsetele kuni 0,5kg putukaid päevas!

Schwegleri herilase stardikomplekti paigaldamine on lihtne viis aidata oma koduümbruse herilasi.

Kampaania hinnad paljudele kasvuhoone mudelitele

Kiired võidavad. Vali omale eluaegne kasvuhoone välja. Kui küsimusi tekib aitame Sind meelsasti nõu ja jõuga. Soovitud kasvuhoone toome Sulle koju kätte üle Eesti, kasvõi Vormsi saarele.