single.php

Kasvuhoone Maxi montaaz

Kasvuhoone kokkupanemine ehk montaaz

Kasvuhoone on olemas aga kuidas kasvuhoonet kokku panna. Kasvuhoone montaaziks tuleb varuda paar päeva aega ja sõber appi. Või telli kasvhoone koos paigaldusega.

Kasvuhoone alusraami paigaldus. Alusraam pannakse kokku jalad ülespoole ja kui diagonaalid on täpselt paigas ning kruvid kinni pingutatud, siis keeratakse kogu raam õiget pidi ja pannakse jalgadega otse valmiskaevatud aukudesse.

Peale uue kasvuhoone kojutoomist on järgmine küsimus kohe, kuidas kasvuhoone kokku panna. Erinevatel kasvuhoone tootjatel on erinevad konstruktsiooni lahendused. Kokkupanemise juhendid on samuti väga erineva loogikaga aga üldjuhul üpris näitlikud.

Euro-Serre kasvuhoonetega tuleb kaasa väga põhjalik aga samas lihtsasti jälgitav kokkupanemise juhend tööetappide kaupa. Tööjärjekord on toodud pildiseeriatena ja vajadusel selgitavate märkustega. Isegi väga suurte Euro-Serre kasvuhoonete montaaz on nagu suure konstruktori kokkupanemine. Suuremate kasvuhoone mudelite puhul on lihtsalt vaja rohkem abilisi suuremate detailide paika panemisel.

Meie käest ostetud kasvuhoonetele pakume soovi korral ka kokkupanemise teenust. Kuigi kõik Euro-Serre kasvuhooned on lihtsasti paigaldatavad, eelistavad inimesed tihti sellest tööst üldse loobuda ja tellivad nn võtmed kätte variandi.

Eriti populaarne nn võtme kätte variandi tellimine massiliselt kaks korda aastas – emadepäeval kevadel ja ühe või teise vanema sünnipäeval ehk aastaringselt. Väga palju tellitakse kasvuhooneid kaugel lõuna Eestis või Saartel elavatele vanematele koduaeda kingitusena nii, et kingituse saaja sellest ette midagi ei teagi. Ühel päeval lihtsalt tulevad mehed ja panevad kingituse algusest lõpuni kohapeal kokku ja annavad kasutuse perenaisele või peremehele üle. Kasuta Sinagi seda võimalust kui pole veel selle peale tulnud.

Kasvuhoone paigaldus. Alusraam on koos, nurgapostid ja horisontaaltalad on paigas. Käib seinatalade paigaldus.

Peamine erinevus kasvuhoone ise kokkupanemisel ja professionaalse teenuse kasutamisel on töö kiirus ja võib olla ka korrektsus. Ütlen võib olla korrektsus selle pärast, et suure kogemusega montaazi brigaad teeb oma tööd maksimaalse täpsusega aga samas on kasvuhoone kõik detailide kinnitused ja avad valmistatud juba tehases nii suure täpsusega, et väga palju eksimisruumi tegelikult ka endal pole. Korrektsust nõuavad veel polükarbonaadi otste kaitse ribadega üle liimimine ja kummitihendite valmis lõikamine näiteks.

On loomulik, et esimest korda elus juhendit uurides kasvuhoone kokkupanemine võtab rohkem aega. Samas on see ka päris huvitav tegevus kui on veidi aega. On veel üks asi, mille poolest Euro-Serre kasvuhooned on erilised – see on nende õnnestunud kokkupanemise loogika. Belgia insenerid on teinud väga head tööd ja loonud nn konstruktori, mis võimaldab enamuse montaazi etappidest teha ära ühel inimesel. Keskmise suurusega kasvuhoonete puhul on abilist vaja ainult katuse tala paigaldamisel. Suurematel kasvuhoone mudelitel laiusega 4m ja pikkustega juba üle 6m on abilisi ka rohkem vaja. Ja loomulikult, kui teil on paar sõpra abiks läheb ka kogu töö palju kiiremini kui kõike üksi tehes, kuigi ka see on võimalik.

Kasvuhoone montaaz. Peale seina talade paigaldust pannakse paika katuseotsa talad ja nende peale katuseharja tala. Siin on vaja abilisi kasutada kui ka kõik muu on seni üksi tehtud.

Mis teeb selle võimalikuks ? Nagu piltidelt näete pannakse Euro-Serre kasvuhoone kokku alustades alumistest elementidest ja liikudes kogu aeg kõrgemale. Kõik seina ribid ja katuse detailid pannakse paika alles peale põhiraami paigaldamist. Kui praktiliselt kõikidel teistel kasvuhoone tootjatel tuleb kõige pealt maas neli seina kokku panna ja siis nelja mehega koos nad püsti tõsta – seejuures nurgad uuesti avades, palju ümbertegemisi ja palju aega – siis Euro-Serre kasvuhoone puhul pannakse kõik kohe õigesse kohta. Pole vaja midagi ümber teha. Nii on eksimise ja samuti kasvuhoone detailide ja ka oma käte vigastamise võimalusi vähem.

Räägin omast kogemusest, kuna enne Euro-Serrega tegelemist panime aastaid Taani Juliana kasvuhooneid kokku ja see on nagu öö ja päev. Kui ühe kokkupanek on töö, siis teisel juhul pakub see suisa tegemise rõõmu.

Järgnevalt teeme pildiseeria abil veidi selgemaks millistest etappidest õigupoolest kasvuhoone kokkupanemine koosneb.

Kasvuhoone paigaldus. Polükarbonaatplaadi servalintide liimimine. Ühele poole läheb sinine hingav lint ja teise otsa hermeetiline alumiiniumteip.

Kõigepealt on vaja kokkupanemise juhendiga tutvuda ja kõik detailid sorteerida. Kasvuhooned tulevad mitmes suures pakis – alumiiniumist detailid eraldi ja polükarbonaatplaadid või klaasid eraldi pakkides ja kastides. Jäta plaadi pakendid esialgu kõrvale ja ava kõige suurem ja pikem pakend – alumiiniumist konstruktsioonide kilesse sulatatud pakend. Sorteeri vastavalt juhendile sarnase mõõduga detailid eraldi gruppidesse. Kõik seinaribid kokku, katuse ribid teise kuhja, kõik ukse ja luugi detailid eraldi, pikad profiilid eraldi jne. Selline sorteerimine hoiab Sul hiljem kõvasti aega kokku.

Ja ole ettevaatlik, et Sa ei astu alumiiniumprofiilidele peale kui nad maas on. Ka sellepärast on detailide korralik paigutus töömaal oluline. Aluminium on suhteliselt pehme metall ja kui mõni peenem ukseribi jääb õnnetult teiste asjade vahele ja Sa talle peale astud, siis võib ta lihtsalt kõveraks muljuda.

Alusta alusraami kokkupanemisest. Siinkohal tahaks öelda, et kuigi meie kodulehel on alusraami võtmine koos kasvuhoonega valikuline, siis praktikas soovitame alati võtta kasvuhoone koos selle tugeva alusraamiga. Euro-Serre kasvuhoone alusraam kujutab endast tugevast kinnisest karpprofiilist alumiiniumist alusraami kõrgusega 13cm ja laiusega 5cm. Saab loomulikult paigaldada ka ilma alusraamita, sellisel juhul on komplektis tavalise mõõduga profiil alumises servas aga ilma alusraamita kasvuhoone vajab palju täpsemat rihtimist, loodimist ja diagonaalide kontrollimist. Alusraam on nagu tugev põrand, millele on lihtne paigaldada ja mis andestab paljud lohakusvead.

Kasvuhoone kokkupanemine. Lükanduksele paigaldatakse korralikud tihendid, mis hoiavad külmaga kasvuhoone soojas.

Alusraamil on ka küljes maasse paigaldatavad ankruvaiad, mis lihtsama postvundamendi korral lihtsalt maasse valatakse. Võid lugeda lähemalt artiklist kasvuhoone vundamendi ehitamine. Sellisena asendab alusraam praktiliselt eraldi vundamendi rajamise vajaduse.

Kui Sul on üks või kaks abilist, siis oleks mõistlik kohe alguses jagada tööd ära. Üks abiline võiks hakata kohe alguses uksi ja katuseluuke kokku panema ja teine polükarbonaatplaatidele otsalinte peale kleepima. Polükarbonaatplaatidele tuleb paigaldada ka alumiiniumprofiilid ühte otsa. Mõlemad tegevused võtavad päris palju aega ja tähelepanu, seepärast oleks mõistlik nende töödega kohe alguses tegelema hakata.

Kui alusraam on kokku pandud ja maase kaevatud, segusse valatud või varem rajatud kivivundamendile paigaldatud- sõltuvalt millise variandi kasuks oled otsustanud – võib hakata alusraamile seinu peale panema. Kõigepealt nurgapostid – jälgi, et ei eksi kuna nad on erinevad. Peale nurgapostide tulevad seina horisontaalsed talad ja kõik seina vertikaalsed ribid. Ühe otsa talad on ukse märgistusega. Vimasena seina diagonaalid. Alles peale seda võib kruvid lõpuni kinni keerata kuna diagonaalid fikseerivad täpselt täisnurksuse.

Kasvuhoone montaaz. Kasvuhoone otsaseina elementide paigaldus. Kõik detailid on täpselt viimistletud ja seega on paigaldus lihtne ja mõnus. Kõik klapib täpselt kohale.

Kui alumine karp on koos, siis liigume ülespoole. Paigaldatakse katuse otsa  kolmnurgad. See nõuab natuke kannatlikust ja sõbra abi, et asi ilusti sujuks. Trikk on selles, et otsakolmnurkade peale pannakse ka katuseharja tala või emapuu nagu montaazimehed hellitavalt kutsuvad. Kõiki ühendusi tuleb seni kenasti paigal hoida kuni need kinni saab keeratud. Edasi läheb juba lihtsamaks -katuse ribid, luugi servad, toestavad diagonaalid katusele jne.

Kui nüüd on eelnevalt uksed ja katuseluugid kokku pandud ja polükarbonaatplaadid ette valmistatud, siis hakatakse seinu plaatidega katma. Soovitav on plaatida enne katus ja siis seinad, kuna lahtised seinad võimaldavad katusele kergemini ligi pääseda ja redelit sättida. Plaatimisel ehk juba plaadiserva profiilide paigaldamisel jälgi, et plaadid läheksid seina õigetpidi. Väljaspoole jääb UV-kaitsega kiht ja sissepoole niiskuskaitse kattega kiht. See on see No-Drop patenteeritud kiht, mis ei lase Sinu uues kasvuhoones kunagi tekkida tilkadel ja näiteks tomati lehtedele tilkuda. Kõik kondensvesi juhitakse katuserennidesse. Nii hoiame looduslike vahenditega ära paljud taimehaigused.

Kasvuhoone paigaldus. polükarbonaadi plaatide paigaldus tehakse silikoonitud kummitihendi abil, mis hoiab plaate ilmastikukindlalt koos ka tugeva tormiga.

Kõik plaadid kinnitatakse ja fikseeritakse seintele silikoonitud kummitihendite abil. See on jällegi üks väga nutikas leiutis. Tihendit on lihtne paigaldada ja vajadusel ka uuesti maha võtta. Kui aga avaldada plaadile survet otse, siis ajab tihend profiili sees kidad vastu ja hoiab kasvuhoone plaate kinni erakordselt suure jõuga ja praktiliselt veekindlalt.

Viimasena paigaldatakse kasvuhoone uks ja tõstetakse paika katuseluugid. Uksel on nii sees kui väljas käepidemed. Lükanduksel on üleval servas korralikud suured rullrattad, mis liiguvad kaitstult profiili sees ja tuuletõmbuse ning külma eest kaitsevad ukseava igast küljest karvased tihendid. Nüüd jääb vaid katuseluugi automaatsed avajad panna, paigaldada seinale vajalikud kasvuhoone riiulid ja peale taimede istutamist paigaldada automaatne kastmissüsteem. Kasvuhoone lakke saab paigaldada konksud taimede sidumiseks või spetsiaalse taimede kinnituse toru, mis ulatub ühest kasvuhoone otsast teiseni.

Loe veel: kasvuhoone vundamendi ehitamine,

Kasvuhoone on investeering tervisesse, 7 põhjust kasvuhoonet pidada, kasvuhoonet paigalda sügisel, polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, kasvuhoone-värviga või värvita, kasvuhoone puhastamine, kasvuhoone kaitsmine tormiga, 2015 a. kasvuhoone trendid, kasvuhoone talvine kasutamine, kasvuhoone kasutamise abivahendid, kasvuhoone kütmine ja valgustamine, mida kasvuhoones kasvatada, kurgisordid kasvuhoonesse, Paprikasordid, tomati külvamine, pikeerimine, kasvatamine, tomati kasvatamine kasvuhoones,

 

Kasvuhoone mudelid Sinu aedaKastmissüsteemid kasvuhoonesse

Naudi taimed kasvatamist!

Kasvuhoone montaaz on valmis. Luuk kinni ja tomateid kasvatama !


Sildid:, ,