single.php

hakklihamasin ja kotletid

Hakklihamasina kasutamine

Hakklihamasin on köögis tubli abiline kui seda õigesti kasutada. Vaatame koos kuidas on kõige mõistlikum hakklihamasinat tööks ette valmistada ja kasutada.

Kõige pealt kui päris uut hakklihamasinat pakendist välja võtate, siis tuleb kõik detailid kindlasti esmalt niiske lapiga puhtaks pühkida. Meie Itaalia hakklihamasinad tehakse küll tehases enne pakkimist puhtaks aga sellegi poolest võib transpordil või ladustamisel seadmele tolmu koguneda. Toidu tegemisel aga peavad kõik pinnad korralikult puhtad olema.

Hakklihamasina otstarve

TRE Spade 100% roostevabast terasest hakklihamasin TC-22 INOX

Hakklihamasin sobib suurepäraselt liha ja peki hakkimiseks. Spetsiaalse TRIS teraga saab samuti hakkida toorest seanahka. Hakklihamasinaga saab teha valmis ja segada kokku vorstisegud ning kasutades vorstipritsi otsikuid, saab ka vorstid valmis teha. Hakklihamasinaga saab segada erinevaid segusid, kasvõi erinevast lihast tehtud hakklihamassid kokku segada.

Milleks hakklihamasinat ei maksa kasutada

Võib julgelt kasutada oma tervet mõistust aga igaks juhuks ütleb siis ära, et hakklihamasinasse ei maksa panna konte, sügavkülmast võetud jääs liha, pekki ja nahka. Hakklihamasinasse ei tohi toppida ka tükeldamata suuri lihatükke, peki või naharibasid. Niimoodi lõhute oma tubli köögiabilise lihtsalt ära ja garantii lausrumaluste vastu ei aita.

Hakklihamasina tööks ettevalmistamine

Hakklihamasina kasutamisel kinnitage esmalt hakklihamasin korralikult laua külge, kui on tegemist kruviga lauale kinnitatava käsivändaga masinaga. Kui on tegemist suurema alusele toetuva hakklihamasina mudeliga, siis veenduge, et lauaplaat oleks vaba ja puhas. Osadel mudelitel on all kummijalad, mis võib otse lauale panna. Teistel raskematel hakklihamasina mudelitel on suure pinnaga metallalusraam. Need mudelid võib panna otse lauaplaadile aga võib panna ka näiteks rätiku peale. See teeb mootori helid veelgi vaiksemaks ja väldib hinnalise köögilaua plaadi kriimustamist.

Kontrolli üle, et masin on korralikult kokku pandud, et sõel ja lõiketera on oma fikseeritud asendites ning otsaplaat on korralikult kinni keeratud. Pooleldi logiseva asendiga nuga ei tööta korralikult ja võtab liha vahele ning kiilub lõpuks kinni. Las hakklihamasinal mõni hetk tühjalt käia, et veenduda et hääl on ühtlane ja kõik on korras. Pikalt ei maksa hakklihamasinal tühjalt töötada lasta aga prooviks võib ikka.

Hakklihamasina kasutamine

On väga oluline, et liha oleks enne kasutamist tükeldatud. Tihti hakklihamasina uued kasutajad seda ei tea ja sellest on tulnud palju tüli. Hakklihamasin ei suuda tükeldada suuri lihatükke või pekiribasid, mis otsapidi ulatuvad masinast välja.

Liha tuleb lõigata sobiva suurusega tükkideks enne hakklihamasina kasutamist. Mida suurema läbilaskeavaga hakklihamasin Sul on, seda suuremad võivad lihatükid olla. Täpsemat infot vaata juba oma hakklihamasina kasutusjuhendist.

Pane valmis lihatükid hakklihamasina kandikule ja suuna kaasasoleva nuiaga tükid hakklihamasina sissevõtuavasse. Veendu, et koos lihaga ei satu hakklihamasinasse luutükke või kõõluseid. Tavaliselt töötab hakklihamasin kiiremini kui jõuate lihatükke masinasse sööta aga ei maksa kiirustada. Kõige parema tulemuse saavutada ühtlase tööreziimiga.

Peale töö lõpetamist tuleks ka kindlasti hakklihamasin lahti võtta ja kõik osad korralikult ära puhastada. Nii on hügieeniline tulemus alati tagatud ja masin peab ka kenasti kauem vastu.

 

Loodame, et artikkel oli abiks hakklihamasina kasutamisel

125 aastase kogemusega Itaalia tootja TRE Spade hakklihamasinad

Loe veel: Hakklihamasina valimineVerivorsti kodus tegemineSeente kuivatamineToidukuivati kasutamineTomati kuivatamine kuivatisRavimtaimede korjamine ja kuivatamineVaakumpakendamine on kiireim viis tervislikult toiduaineid säilitadaMilliseid ravimtaimi korjata ja kuivatada suvelMahlapress-vajalik abimees koduaiasViinamarjade kuivatamine toidukuivatigaTeadlik ja tervislik toitumine kerge vaevagaKasvuhoone on investeering tervisesse

 

 

 


Sildid:, ,